Новини клубу

30 січня в Києві пройшов надзвичайно важливий для галузі захід Digital Talk за участі Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана. До того, 17 січня, Кабінет Міністрів схвалив Концепцію та План розвитку цифрової економіки в Україні до 2020 року. Цей документ є історичним для України, оскільки є практичною дорожньою картою реформ.

Під час Digital Talk обговорювались основні питання Концепції; розвитку цифрових інфраструктур в Україні (національний план розвитку ШПД, мобільна ідентифікація, блокчейн тощо); цифровізація базових галузей економіки та сфер життєдіяльності (агропромисловість, Індустрія 4.0, цифрові навички та освіта тощо).

До участі в Digital Talk були запрошені політики, державні діячі та представники бізнесу. Зокрема в обговоренні концептуальних питань взяли участь президент Телеком Клубу Олександр Данченко, та генеральний директор компанії-члена Клубу “Датагруп” Михайло Шелемба.

Пан Данченко зокрема зазначив: “Вдалося підняти болючі для галузі питання доступу до інфраструктури (прийнятий закон так і не вступив в дію), будівництва телекомунікаційної інфраструктури.
Головне те, що цей майданчик об’єднав бізнес та владу.

Ну а для, хто ще й досі задає питання навіщо нам та цифрова економіка, скажу, що тенденції говорять, що перехід на “цифру” це додаткові 5-6% ВВП щороку, це інвестиції (а не кредити) у внутрішню економіку, перехід на “цифру” нівелює такі поняття як корупція та бюрократизм.

І це я ще не перераховую практичне значення цифрових послуг для кожного громадянина. Тож працюймо далі, інноваційні реформи тільки починаються і головне для мене, як депутата, зробити все можливе щоби були прийняті необхідні для цих реформ законопроекти”.

Михайло Шелемба зі свого боку презентував інфраструктурні проекти компанії з розгортання та розвитку телекомунікаційних мереж.