Новини клубу

Олександр Данченко, президент «Телеком Клубу», про майбутнє громадської організації

Пане Олександре, наприкінці минулого року Ви очолили «Телеком Клуб», які зміни очікують організацію?
Так, це для мене надзвичайно поважна місія очолити саме «Телеком Клуб». Це найстаріша профільна громадська організація в Україні. «Стара» з точки зору досвіду, набутої мудрості, свідчення всіх реформ та змін, що відбувалися у галузі ІКТ. Цього року ми будемо святкувати 20 років з моменту заснування «Телеком Клубу».
Що стосується моєї мотивації, то вона з першого погляду банальна, а якщо копнути глибше то державницько-стратегічна. Я хочу і працюватиму над тим, аби «Телком Клуб» став мозковим центром цифрових реформ в Україні. Для цього ми маємо досвід, ми маємо велику спільноту, залучаємо нові компанії у членство, розширюємо сферу нашого впливу так би мовити. На засідання «Телеком Клубу» я запрошую перших осіб держави, так вже відбулася зустріч із Першим віце-прем’єр міністром Степаном Кубівим. Будемо влаштовувати фахові дискусії – телеком-батл на останньому засіданні тому яскравий приклад. Найближчим часом впевнений, що до нас завітають представники світових компаній для презентації сучасних досягнень у сфері супутникового зв’язку.
Чому це важливо для держави? Бо галузь ІКТ є фундаментальною для цифрової економіки. Бо ми як ніхто зацікавлені у економічному зростанні держави, бо для інноваційної галузі відкриються нові горизонти.

Ви є Головою Парламентського Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв’язку та членом однієї з політичних фракцій. Це якось впливатиме за діяльність «Телеком Клубу»?
Жодної політики в Клубі не буде і в рамках моєї громадської роботи (а президент «Телеком Клубу» це саме громадська робота) я забороняю своїй команді ототожнювати себе з політикою.
Більше того, я забороняю виконавчому секретарю Клубу приймати будь-яку участь у законотворчій роботі Комітету, аби в жодного не виникло спокуси сказати, що Данченко лобіює свої інтереси через підконтрольну громадську організацію.

Які найближчі проекти та плани буде реалізовувати «Телеком Клуб»?
Планів надзвичайно багато, є страх нічого не встигнути:). По-перше, хочу дещо реформувати підходи до проведення регулярних засідань Клубу і перейти до формату повноцінного нетворкінг майданчику. Спільнота Клубу повинна отримувати щось корисне та нове від засідань, поточні проблеми ми обговорюємо щодня. Для цього будемо обирати тему та запрошувати гостей. Гості будуть як вітчизняні так і міжнародні, зовсім не обов’язково з галузі, бо потрібно розширювати горизонти.
Хочеться використовувати нестандартні підходи, бо дуже втомлюєшся від традиційних нарад. Я вважаю, що від нашого телеком-батлу користі в рази більше ніж від звичайної наради в КабМіні.
Хочу розширити неформальну частину роботи «Телеком Клубу». Хтозна, можливо, найближчим часом відбудеться футбольний матч між збірною «Телеком Клубу» та збірною народних депутатів. От тільки мені доведеться сидіти на лаві, бо граю у депутатській збірній, а очолюю Клуб :).
Ще дуже важливий для мене елемент – це міжнародна співпраця. Ми дуже часто говоримо останнім часом про цифрову економіку, однак практично майже не вивчаємо досвід країн, які живуть за цифровими принципами. Будемо запрошувати як державних діячів, так і представників приватного сектору.

Традиційно профільні громадські організації приймають активну участь у законотворчій роботі, пишуть листи, захищають інтереси галузі, в планах «Телеком Клубу» такого немає?
Ми співпрацюємо з усіма нашими колегами: «Телеком Палатою», ІнАУ, ІТ асоціацією України, ТЕЛАС, BRDO. Я вважаю, що вони професійно та дуже якісно виконують свою роботу як профільні громадські організації. В «Телеком Клубу» трошки інший напрямок. Як я сказав вище – «мозкового центру» для вирішення стратегічних питань.
Звичайно, що окремо один від одного ми функціонувати не можемо і я вдячний колегам за підтримку. До речі у Львові нещодавно відбувся захід TIM-TU Convergence 2018: Internet&Media&IT, який об’єднав два схожі між собою заходи від різних організаторів. Як на мене вийшло символічно і продуктивно. В ІКТ-галузі не повинно бути перетягування ковдри, ми повинні демонструвати єднання всіх ланок.