Новини компаній

31 січня в Українському центрі радіочастот відбувся перший тендер на радіочастотний ресурс, який буде використовуватися операторами зв’язку для розвитку та побудови мереж 4G.За частоти в діапазоні 2600 МГц змагалися три оператори, серед них і член Телеком Клубу – компанія Vodafone Україна.
В результаті торгів, оператор викупив два лоти:
Лот №6 (10 МГц): 2510-2515/2630-2635 МГц
Лот №7 (10 МГц): 2515-2520/2635-2640 МГц.

Президент Телеком Клубу Олександр Данченко, який спостерігав за ходом торгів, назвав цю подію революційною: “Після стількох років стагнації в технологічній та інноваційній сферах, Україна демонструє наразі величезний прорив. З огляду на амбіційні плани держави у розвитку цифрової економіки, без високошвидкісного мобільного зв’язку нам банально не обійтись.”

Технологія 4G – це високошвидкісний мобільний зв’язок, переваги якого на собі відчують не лише пересічні громадяни у повсякденному житті. На базі 4G можуть працювати загальнодержавні програми екстреної допомоги, медицини катастроф, дистанційного навчання, телемедицини. Також можна говорити про те, що питання впровадження загальнодержавних електронних державних послуг нарешті отримає свій розвиток, в тому числі і завдяки технології MobileID.

Наступний етап торгів, на якому будуть реалізовані радіочастоти у діапазоні 1800 МГц, відбудеться у березні. Саме ці частоти використовуються в усьому світі для розгортання мереж 4G.